حضور قدرتمند گروه چروتی و ایران روتاتیو

• ارزیابی شما از شراکت تجاری با شرکت ایران روتاتیو چیست؟
تنها چند ماه از عقد قرارداد همکاری ما با شرکت ایران روتاتیو می گذرد و امروز در حال رشد این شراکت هستیم تا به عملکردهای تأثیرگذار در بازار ایران دست یابیم. من در این سفر و در هفته گذشته با تعداد زیادی از چاپکاران حوزه گراور و مشتریان که پیش از این در راهکارهای چروتی سرمایه گذاری کرده بودند ملاقات داشتیم. نگاه ما به شرکت ایران روتاتیو متفاوت است. برقراری ارتباط با شرکت ایران روتاتیو بسیار موفق انجام می شود. آنچه که در حال حاضر ضروری است، آگاه سازی مشتریان قدیمی و سرمایه گذاران با پتانسیل از راهکارها و تکنولوژی های جدید کمپانی چروتی در حوزه چاپ گراور و هدایت آنها در مسیر صحیح و آینده محور سرمایه گذاری.
آنچه از جانب ما انجام خواهد پذیرفت، آماده سازی مستندات مطالعاتی و تولیدی برای هدایت مشتریان و فراهم کردن بهترین خدمات برای پشتیبانی از آنها از طریق ایران روتاتیو است و بهبود فرآیندهای فروش و پشتیبانی با همکاری ایران روتاتیو است.
در عین حال شرکت ایران روتاتیو با آماده سازی بازار و ایجاد پایگاه ارتباطی با مشتریان ما دریافتند بهترین راهکارهای متناسب با بازار ایران همراهی خواهد کرد.
• همان طور که اشاره کردید شما بازدیدهای متعددی از مراکز چاپی ایران داشتید (درهفته گذشته) ارزیابی شما از سطح آگاهی و دانش فنی چاپخانه های ایران نسبت به جدیدترین تکنولوژی ها و استانداردهای روز دنیا در تولیدات چاپ گراور چیست؟
ما خوشبختانه بازدیدهای متعددی از مشتریان سطوح مختلف داشتیم و به نوعی با انواع متفاوت چاپخانه ها آشنا شدیم. می توان گفت که به طور معمول 3 سطح در چاپخانه ها وجود دارد؛ سطح اول شرکت های با سابقه برخوردار از پرسنل و تیم مدیریتی با تجربه هستند. سطح دوم مربوط به چاپخانه هایی است که در شرایط مناسب قرار دارند و علاقمند به توسعه و گسترش فرآیندهای تولید خود هستند. این چاپخانه ها در حال سرمایه گذاری یا در حال تصمیم گیری برای سرمایه گذاری در آینده هستند، هرچند این سرمایه گذاری ها در سطح چاپخانه های گروه اول نیست. سطح سوم مشتریانی هستند که سابقه کافی در حوزه خود را کسب کرده اند اما سرمایه کافی برای پیاده سازی راهکارهای جدید را ندارند و به دنبال بهبود فرآیندهای تولید و افزایش سودآوری خود هستند.
ما می بایست مشتریان سطح دوم و سوم را در رشد همراهی کنیم زیرا در آینده به مشتریان پرپتانسیل تبدیل خواهند شد.
کیفیت تولیدات گراور در ایران مطلوب است زیرا سابقه کافی در میان چاپکاران در این حوزه وجود دارد.
• چروتی چه پشتیبانی در جهت بهبود صنعت چاپ گراور ایران با راهکارهای خود ارائه می دهد؟
در حال حاضر تا حدی محدود هستیم زیرا مأموریت ما در حال حاضر رسیدگی به دو مورد است: سفارشات مطلوب و بهبود زیرساخت‌ها. بهبود زیرساخت‌ها برای فروش موفق کار آسانی نیست زیرا نیاز به آگاه‌سازی مشتریان در قدم اول دارد. گروه چروتی همراه با شرکت ایران روتاتیو در قدم اول به رشد مشتریان کمک خواهند کرد.
تمامی راهکارهای چروتی در بالاترین سطح کیفیت و سطح تکنولوژی در کلاس عملیاتی خود قرار دارند. ما در حال حاضر در بخش توسعه و تحقیق گروه چروتی به دنبال اختصاصی کردن راهکارها به طور مجزا با نیازهای مشتریان هستیم. بنابراین در رابطه با ایران، شرکت ایران روتاتیو به ما کمک خواهد کرد که مشتریان با پتانسیل را با نیازهای دقیق آنها شناسایی کند تا ما راهکار متناسب با آنها را ارائه دهیم.
• لطفاً راهکارهای چروتی متناسب با بازار ایران را معرفی کنید؟
در حال حاضر 2 مدل از ماشین‌های چروتی برای بازار ایران مناسب هستند؛ در چند سال گذشته گروه چروتی تحقیقات گسترده‌ای در رابطه با تناسب راهکارها با سرمایه مشتریان و آینده‌محور بودن سرمایه‌گذاری‌ها انجام داد. خواسته مشتریان همواره بالاترین سطح کیفیت و بازدهی با کمترین هزینه و ارزان‌ترین ماشین ممکن است. آنچه که ما در مطالعات خود به آن دست یافتیم راهکار مناسب برای مناطقی که به دنبال حداکثر اتوماسیون در ماشین‌آلات هستند و راهکار مناسب برای مواردی که اتوماسیون در اولویت اول قرار ندارد و هزینه انرژی تا حدی کمتر از مورد اول است. به این ترتیب عمده کار در سطح کیفی مطلوب را به طور دستی انجام می‌دهند(و کمتر الکترونیکی) طبیعتاً کشورهایی همچون آلمان، انگلیس، آمریکا، فرانسه(و دیگر کشورهای پیشرفته اروپایی) به دنبال کاهش تعداد پرسنل، کاهش مصرف انرژی و افزایش سطح اتوماسیون هستند. به این ترتیب همه چیز با فشردن یک دکمه تحت کنترل و تولید قرار می‌گیرد.
در کشورهای دیگر که هزینه انرژی و نیروی انسانی ارزان‌تر است، مشتریان با سرمایه‌گذاری محدودتر به دنبال راهکارهایی هستند که با میزان کمتر اتوماسیون و قیمت اقتصادی‌تر به کیفیت مطلوب خود دست یابند. بنابراین ما برای هر دو نوع بازار راهکارهای مناسب ارائه می‌دهیم. با این مقدمه، ماشین روتوگراور R98X از مزایای عمده‌ای برای تولیدکنندگان برخوردار است. راهکار دوم ماشین روتوگراور R1081 است. این ماشین سطح اتوماسیون کمتری را داراست اما از طرفی کیفیت و عملکرد مشابه را ارائه می‌دهد هرچند سرعت آن 100 متر بر دقیقه کمتر از ماشین R98X است. در رابطه با ماشین‌آلات تبدیلی چروتی همچون ماشین‌های لمینیت‌زنی نیز طراحی‌ها به همین ترتیب است. ما به عنوان یک گروه مهندسی براساس نیازهای مشتریان در حوزه بسته‌بندی راهکارهای متناسب را ایجاد کرده و توسعه می‌دهیم. به این ترتیب همواره صحیح‌ترین راهکارها را برای اهداف مشخص طراحی می‌کنیم. ما در راهکارهای خود ترکیبی از ماشین‌آلات و تجهیزات را به مشتریان پیشنهاد می‌کنیم که بتوانند متناسب با نیازها و چشم‌اندازهای خود از میان آنها به انتخاب بپردازند.
• گروه چروتی در صنعت جهانی چاپ گراور از چه جایگاهی برخوردار است؟مزایای رقابتی این گروه چه مواردی را شامل می‌شود؟
در حال حاضر گروه چروتی در حال ایجاد تحول ساختاری در خدمات خود می‌باشد. گروه چروتی از ابتدای فعالیت خود، به جایگاه قابل توجهی در حوزه چاپ رول روزنامه، مجلات و انواع محصولات کاغذی دست یافته بود. تمرکز این حوزه از خدمات و محصولات وسیع‌تر از حوزه بسته‌بندی‌های منعطف بود. کمپانی‌های بزرگی همچون Daily Mail انگلستان مشتریان ثابت ما در حوزه راهکارهای چاپ گراور برای مجلات و نشریات هستند. این کمپانی با ماشین آلات چروتی بیش از 10000 نسخه در ساعت، تولید دارد. تولید تمبرهای امنیتی کشور انگلستان نیز در چاپخانه Royal Mail با ماشین‌آلات چروتی چاپ می‌شوند. امروز گرایش اصلی ما در گروه چروتی، ارائه راهکار در حوزه بسته‌بندی است. بنابراین ما با ساختار پیشین گرایش راهکارهای را تغییر داده‌ایم و در این حوزه نیز همچون چاپ نشریات به جایگاه مطرح در جهان دست یافته‌ایم. این تغییر در گرایش، بخش‌های طراحی ماشین‌آلات و خدمات فنی را تحت تاثیر قرار داده و ما خدمات خود را با مشتریان حوزه بسته‌بندی تطابق داده‌ایم. در حال حاضر گروه چروتی شامل دو شرکت چروتی ماشین‌آلات(Packaging) و چروتی تجهیزات(Equipment) متشکل از بخش‌های فروش، مارکتینگ، مهندسی، طراحی، خدمات فنی، قطعات یدکی و خدمات مالی و مشاوره‌ای است. تمامی ماشین‌آلات چروتی در کارخانه مرکزی و در ایتالیا ساخته می‌شوند. جایگاه چروتی در دنیا شناخته‌شده است و مشتریان به راهکارهای ما با اطمینان اعتماد می‌کنند. آنچه که ما در آن بهترین هستیم، راهکارهای ماست. 
• پیش از این چندین مجموعه ایرانی در راهکارهای چروتی سرمایه‌گذاری کرده‌اند. گروه چروتی به واسطه شرکت ایران روتاتیو چه پشتیبانی از مشتریان ایرانی خود جهت ارتقای بهره‌وری و استانداردسازی جریان‌های تولید به عمل خواهد آورد؟
قطعا با همکاری شرکت ایران روتاتیو، خدمات پس از فروش و پشتیبانی از مشتریان با قدرت قابل توجه و پشتیبانی به موقع و مطلوب انجام خواهد شد. بخش خدمات و ارتباط با مشتریان گروه چروتی به واسطه بخش خدمات شرکت ایران روتاتیو می‌تواند علاوه بر پشتیبانی‌های فنی از مشتریان، با برگزاری دوره‌های متنوع آموزشی به ارتقای سطح آگاهی مشتریان و بهبود بهره‌وری آنها از فضای تولید و راهکارهای ماشینی بپردازد. خدمات فنی گروه چروتی به دو بخش تقسیم می‌شود: ارتباط منظم و پشتیبانی از راه دور مشتریان به صورت 24 ساعته، این بخش از خدمات در حال حاضر در بسیاری از کشورها به صورت مستقیم انجام می‌شود، در رابطه با ایران شرکت ایران روتاتیو از امکانات و زیرساخت‌های مناسبی جهت تحقق یافتن خدمات از راه دور برخوردار است. بخش دوم خدمات فنی گروه چروتی به پشتیبانی نصب، راه اندازی و تعمیر و نگهداری ماشین‌‌آلات مربوط می‌شود که ساخه آموزش نیز در آن قرار می‌گیرد. در این حوزه یکی از خدمات ما برای پشتیبانی مشتریان قدیمی ایرانی، ارائه خدمات ارتقای ماشین‌آلات آنهاست. 
نکته مهم در ارائه خدمات فنی به موقع و با کیفیت، برقراری یک شبکه ارتباطی منسجم و کارآمد از مشتریان و اطلاعات آنها است که خوشبختانه شرکت ایران روتاتیو توانمندی خود را در این امر ثابت کرده است. 
• ارزیابی شما از زیرساخت و امکانات شرکت ایران روتاتیو در راستای خدمات به مشتریان حوزه چاپ گراور و پشتیبانی از آنها چیست؟
شرکت ایران روتاتیو توانمندی‌های منحصر به فردی در کشور ایران دارد. گروه چروتی از همکاری با شرکت قدرتمندی همچون ایران روتاتیو بسیار خشنود است. ارتباط قوی و پشتوانه مالی یک شرکت به عنوان شریک تجاری نقش مهمی در تحقق اهداف استراتژیک ما دارد. بنده به مدیریت و پرسنل شرکت ایران روتاتیو تبریک می‌گویم که با وجود شرایط تحریم‌های بین‌المللی توانسته‌اند با قدرت به ارائه خدمات فروش و پشتیبانی از صنعت چاپ ایران بپردازند و برنامه‌های کارآمد و آینده‌محور برای پیشرفت صنعت چاپ و بسته‌بندی ایران تبیین نمایند. برنامه‌ریزی بازدید‌های شرکت‌های ایرانی فعال در حوزه گراور توسط شرکت ایران روتاتیو بسیار به موقع و با مدیریت بی‌نقص انجام شد و این سفر برای ما و ایران روتاتیو بسیار مفید و موفق بود. در این مدت ارتباط موثری با صنعتگران برقرار شد و ما به آینده همکاری با شرکت ایران روتاتیو و ارائه کامل خدمات چروتی در ایران امیدوار هستیم.

بازگشت به بالا چاپ