instagram logo1 375x375 copy

 

Layer 1

 

جلوه‌های سه‌بعدی لنتیکولار Lenticular

Light Blue Line


lenticular top


فویل‌های لنتیکولار با لنزهای زاویه‌دار مخصوص، جلوه‌هایی متحرک نظیر پویانمایی، سه‌بعدی، حرکت و تغییر شکل (تبدیل) را تولید می‌کنند. تصاویر لنتیکولار برای محصولات با کیفیت بالا مانند جلد مجله، بسته‌بندی، قاب سی‌دی، DVD، پد موس، کارت پستال، بسته‌بندی‌های لوکس و.. استفاده می‌شود. چاپ بر روی فیلم‌های لنتیکولار نیاز به سطح بالایی از دانش فرآیند دارد. همچنین نیازمند یک دانش جامع از فرآیند چاپ یووی و مستلزم شناخت حوزه مواد و دانش فنی پیش از چاپ خاص است. رجیستر با دقت بسیار بالا از الزامات این فرآیند است، زیرا حتی تفاوت‌های بسیار جزئی می‌تواند منجر به اثرات نامطلوب در تصویر لنتیکولار شود.

تصویر فوق چپ بطور معکوس بر روی سمت صاف و یکپارچه فویل لنتیکولار چاپ می‌شود. ابتدا چهار رنگ اصلی با استفاده از مرکب‌های یووی چاپ می‌شوند و سپس یک پوشش سفید پوششی یووی پشت کار را می‌پوشاند. در نهایت، ورنی براق یووی کل سطح را به منظور ایجاد لایه محافظ تکمیل می‌کند.


 


لازم به ذکر است که تصاویر متحرک با استفاده از نرم‌افزار لنتیکولار خلق می‌شوند. در این فرآیند نرم‌افزاری، تصاویر با توجه به جلوه مورد نظر انتخاب و به نوارهای باریکی تبدیل شده و سپس در هم تنیده می‌شوند. در مرحله بعدی موقعیت نوارهای ترکیب شده تصاویر مختلف به تناسب ردیف لنزهای زاویه‌دار تعیین می‌شود و خروجی کار به صورت تصویری فشرده شده به تناسب ریزنمایی مورد نظر در می‌آید و خروجی فرم چاپی افست تهیه می‌شود. بدین ترتیب جلوه متحرک و یا سه بعدی از به حرکت در آوردن ورق چاپ شده در مقابل دیدگان به دست می‌آید که متاثر از تغییر زاویه دید و تلاقی آن با نوارهای ترکیب شده در پشت هر لنز است.

بازگشت به بالا چاپ

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب این وبسایت متعلق به شرکت ایران روتاتیو می‌باشد و استفاده بدون مجوز از این مطالب تخلف محسوب شده و پیگرد قانونی خواهد داشت